چهارشنبه 1396/12/2 - 7 : 17
مشخصات امام جمعه
علیرضا اعرافی
علیرضا اعرافی
قم
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/5/20
دولت باید انقلابی و پایبند به اقتصاد مقاومتی باشد

اعوذ باللّه من الشیطان الرجیم

 بسم‌اللّه الرحمن الرحیم

 نحمده علی ما کان و نستعینه من امرنا علی ما یکون و نؤمن به و نتوکل علیه و نستغفره و نستهدیه و نعوذ به من شرور انفسنا و سیئات اعمالنا و نصلی و نسلم علی سیدنا و نبینا أَبِی الْقَاسِمِ مصطفی مُحَمَّدٍ وَ عَلی آله الأطیَّبینَ الأطهَرین و لاسیُّما بقیة اللّه فی الارضین.

اعوذبالله من الشیطان الرجیم بسم الله الرحمن الرحیم «یا أَیهَا الَّذِینَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ حَقَّ تُقَاتِهِ وَلَا تَمُوتُنَّ إِلَّا وَأَنْتُمْ مُسْلِمُون.

 عباد اللَّهِ أُوصِیکمْ و نَفسِی بِتَقْوَی اللَّه.

همه شما نماز گزاران گرامی و خودم را به تقوا و پارسا و پرهیزکاری ذکر شکر خداوند در همه احوال سفارش دعوت می کنم امیدوارم که خداوند همه ما را از بندگان شایسته و وارسته خویش مقرر بفرماید بحث  ما در حوزه مسائل  خانوادگی بود پس از آنکه به سی اصل به قانون در روابط خانوادگی و همسران  اشاره کردیم قرار شد در باب تشکیل خانواده و ازدواج  هم مطالبی تقدیم محضر شریف شما بشود.

در خطبه پیشین اشاره ای به آسیب های امروز در تشکیل خانواده شد ازدواج شد و ازدواج دیر هنگام سنگینی ازدواج و بهم ریختگی معیار های در ازدواج به عنوان آسیب های مهم  اشاره شد و انچه امروز قرار است عرض بکنیم ازدواج اگر بخواهد به موقع و به هنگام و درست انجام  شود هم مسولیت برنامه ریزان و مدیران و مسولان سنگین است نظام اقتصادی و اداری و اجتماعی ما باید به گونه ای تنظیم شود که شرایط ازدواج به موقع را برای جوانان فراهم کند این یک بخش از مسولیت کلان نظام و دولت و مجلس است طراح های سبک زندگی الگوهای زندگی اشتغال زن و مرد درامد وام ازدواج و انواع سیاست ها که در تسهیل ازدواج موثر است و اگر درست عمل نشود موجب تاخیر ازدواج و آثار زیان باری را به بار خواهد آورد از سوی ذیگر فرهنگ خود جامع در پذیرش ازدواج به موقع فرهنگ خانواده در تسهیل ازدواج به موقع بسیار مهم است ما برای  اینکه فرهنگ  ازدواج به موقع و به هنگام و تشکیل درست خانواده را سامان دهیم باید آشنایی با کانون خانواده و اهمیت وارزش خانواده در جمعیت را در جامعه ترغیب و فرهنگ سازی کنیم.

حالا من در این مجال خطبه و مجال کوتاه این خطبه خدمت خانواد های معزز و جوانان عزیز عرض      می کنم که همانطور که ملاحظه کردید و دروایات معتبر داریم که ساختمان و بنایی و نهادی به اهمیت خانواده کمتر وجود دارد تا آن جایی که در آن حدیث شریف از پیامبر وارد شده است که بنائی و ساختمانی مانند ازدواج و تشکسل خانواده نیست در حدی که اینقدر محبوب خداوند متعال باشد خوب این ساختمان اگر درست بناء شود جوانان را در زیر پوشش خود قرار می دهد و فلسفه های مهمی در آن نهفته است.

مهمترین فلسفه های تشکیل خانواده ازدواج درست و به موقع به اینترتیب است هفت نکته کلیدی است فهرست آن را عرض می کنم به ترتیب به بعضی اخبار و روایات آن اشاره می کنم.

1.ازدواج و تشکیل خانواده موجب می شود شخصیت عاطفی و احساسی انسان ها درست شکل بگیرد ، کانون خانواده جایی است که در آن عواطف آدم ها به اعتلا می رسد از انحرافات عاطفی و روحی بازدارنده گی دارد کانون خانواده ازدواج به موقع عواطف را تلطیف می کند اشباع می کند و پاسخ مشروع و درست به آن می دهد.

2. از لحاظ روحیات اخلاقی در همه ابعاد شخصیت ازدواج زمینه رشد و تعالی ایجاد می کند با ازدواج درست آدم ها در درون خانه تمرین از خودگذشتگی تمرین مشارکت می کنند تمرین فداکاری می کنند انواع اخلاق های اجتماعی  در فضای خانه می تواند به شکوفایی برسد.

3. روحیه اجتماعی در میان کسانی که ازدواج می کنند و به موقع تشکیل خانواده می دهند رشد پیدا        می کند آدم های که تشکیل خانواده دادند مسولیت اداره خانه را در قالب زن یا مرد و پدر و مادر عهده می گیرند اینها روح اجتماعی قوی تر و بهتری دارند.

 

 

4. ازدواج زمینه رشد اقتصادی را فراهم می آورد، کسی که ازدواج می کند؛ شرایط ازدواج او را به سمت فعالیت درست اقتصادی سوق می دهد و دور شدن از ازدواج و تشکیل خانواده زمینه دوری از رشد اقتصادی را فراهم می آورد.

5.رشد عبادی و معنوی انسانها را ازدواج شکوفا می کند؛ در اینجا به بعضی روایات به شکل کوتاه و مختصر اشاره می کنم، این رویات متعدد است و برخی از آنها معتبر است و برخی از اینها هم شیعه و هم سنی نقل کردند، آن روایات این نکته را می گوید که ازدواج کردید ارزش عبادات شما مضاعف می شود   ما الان نمی توانیم دقیق آن را تحلیل کنیم نکاتی به ذهن می آید ولی همه اون فلسفه شاید به ذهن ما   نمی آید تا آنجایی که در آن روایت می فرماید دو رکعتی که انسان ازدواج کرده انجام می دهد از هفتاد رکعتی که یک انسان عذب می خواند بالاتر است، یک چیزهایی در این روشن است ولی شاید همه ابعاد آن را ندانیم دو رکعت نماز کسی که خانواده تشکیل داده و زیر بار مسولیت خانواده رفته است هفتاد برابر می شود و در روایاتی از این قبیل داریم (من رجل عذب یقوم لیله و یصوم نهاره) نماز کسی که به موقع ودرست ازدواج کرده زیر بار مسولیت خانوادگی رفته ارزشش از کسی که همه روزها را روزه می گیرد و شب ها را به عبادت خدا بیدار است بالاتره؛ یک مقداری از این قصه روشن است کسی که ازدواج کرده و زیر بار مسولیت خانواده رفته از خیلی از این آسیب های شیطانی دور است اما یک ابعادی حتما داره که ما نمی فهمیم آن جوانی که در سن مناسب زیر بار مسولیت  تشکیل خانواده رفته است و در مسیر مشروع نیازهای خود را تامین می کند اینقدر قرب پیدا می کند که این اقدام او ر وی همه عبادت او اثر می گذارد ضریب ثواب و ارزش عبادات او را اینقدر بالا می برد؛ این هم یک نکته بسیار مهم که در باب ازدواج است که روایات متعددی دارد که بعضی را عرض کردم.

6. ازدواج به‌ موقع جامعه را از بسیاری از آسیب‌ها مصون می‌دارد.

نسل جوانی که دیر ازدواج کرده است و از روش مشروع نیازهای او تأمین نمی‌شود یا در معرض فساد قرار می‌گیرد یا اگر خویشتن‌داری بکند در معرض آسیب‌های روحی و روانی قرار می‌گیرد این آسیب‌ها در جامعه منعکس می‌شود.

 جامعه‌ای که جوانان آن سالم و به‌موقع ازدواج کرده‌اند آن جامعه سالم‌تر و پاک‌تره و از بسیاری از این مفاسدی که این جا وآن جا می‌بینیم  آن جامعه مصون می‌ماند.

7. نسل ایمانی و اسلامی ما افزایش پیدا می کند.                                                                 مقوله جمعیت که مقوله مهم امروز ماست و مع الاسف امروز از یک رشد کمتر از یک و نیم درصدی برخوردار هستیم و به‌تدریج در فاصله سه چهار دهه آینده دو سوم جمعیت ما میان‌سال و کهن‌سال خواهند شد و آسیب‌های مهمی  به جامعه ما خواهد زد. این معضل با ازدواج به‌موقع و فرزند آوری صحیح و درست حل خواهد شد.

این هفت فلسفه اساسی ازدواج مشروع، درست و به‌موقع است که در روایات ما به این ابعاد توجه شده است. جامعه اسلامی جامعه‌ای است که در آن خانواده‌های خوب تشکیل می‌شود و ازدواج‌های به‌موقع صورت می‌پذیرد و این فرهنگ باید در جامعه ما رواج پیدا کند. البته همان‌طور که در ابتدا اشاره کردم نظام برنامه‌ریزی کشور هم باید با این نقطه هماهنگ شود. الآن بخشی از برنامه‌ریزی‌های کلان اجتماعی کشور ما هماهنگ با ازدواج به‌موقع نیست. مقوله تولید و اشتغال از مقولاتی است که بر ازدواج اثرگذار است. امیدواریم که هم جامعه ما و هم خانواده‌های ما به این مقوله اهتمام بورزند و هم توسط مسئولان نظام برنامه‌ریزی ما متناسب با تشکیل به هنگام خانواده تنظیم شود. انشالله خداوند همه ما را در شناخت معارف الهی و انجام وظایفمان موفق و مؤید بدارد و اموات و درگذشتگان ما و شهدای گران‌قدر ما را با اولیای خودش محشور بفرماید.

بسم‌الله الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ إِنَّا أَعْطَينَاكَ الْكَوْثَرَ فَصَلِّ لِرَبِّكَ وَانْحَرْ إِنَّ شَانِئَكَ هُوَ الْأَبْتَرُ

 

خطبه دوم

بسم‌اللّه الرحمن الرحیم.

 الحمدلله ربّ العالمین و صل الله  علی سیّدنا و نبیّنا ابی القاسم المصطفی محمّد وَ عَلی علیٍ امیرالمومنین و علی الصدیقة الطاهرة فاطمة الزهراء و علی الحسن و الحسین سیّدی شباب اهل الجنة و علی الائمة المسلمین علی بن الحسین و محمد بن علی و جعفر بن محمد و موسی بن جعفر و علی بن موسی و محمد بن علی و علی بن محمد و الحسن بن علی و الخلف القائم المنتظر ساسة العباد و أرکان البلاد و أبواب الایمان و أمناء الرحمن و سلالة النبین و صفوة المرسلین.

توصیه به تقوا

اعوذبالله من الشیطان الرجیم بسم‌الله الرحمن الرحیم «یا أَیهَا الَّذِینَ آمَنُواْ اتَّقُواْ اللّهَ وَکونُواْ مَعَ الصَّادِقِینَ»        عباد اللَّهِ أُوصِیکمْ و نَفسِی بِتَقْوَی اللَّه

همه شما و خودم را به پارسایی و پرهیزکاری  و کسب تقوا در همه شئون و احوال زندگی سفارش و دعوت می‌کنم. در ادامه فرازهای مولا امیرالمؤمنین در باب تقوا در خطبه 190 چنین می‌خوانیم که فرمود:«لَمْ‏ تَبْرَحْ‏ عَارِضَةً نَفْسَهَا عَلَى‏ الْأُمَمِ‏ الْمَاضِينَ‏ مِنْكُمْ‏ وَ الْغَابِرِينَ لِحَاجَتِهِمْ إِلَيْهَا غَداً اِذَا أَعَادَ اللَّهُ مَا أَبْدَى وَ أَخَذَ مَا أَعْطَى وَ سَأَلَ عَمَّا أَسْدَى‏» همواره تقوا بر امت‌ها و نسل‌های گذشته عرضه شده است. بشر در همه تاریخ و در همه نسل‌ها نیازمند به تقوا و روح پرهیزکاری بوده است.

 هیچ‌گاه پیام تقوا در تاریخ منقطع نشده است. لِحَاجَتِهِمْ إِلَيْهَا غَداً )چرا همه انبیا و اولیا در طول نسل‌ها و عصرها مردم را به تقوا فراخوانده‌اند؟ چراکه این مردم به تقوا نیازمند هستند. روزی که قیامت برپا شود و همه انسان‌ها به آن روز برگردند و در آن محشور شوند همگان حس خواهند کرد که به تقوا نیاز داشته‌اند. پارسایی مهم‌ترین توشه‌ای است که در آن روز بزرگ فریادرس همگان خواهد بود.                         بعد از اینکه حضرت تاکید می کردند در بیاناتشان بر ابعاد تقوا، دامنه آن، اثر تقوا و بر نیاز همیشگی انسان‌ها یک حسرتی را هم بیان می‌کنند: «فَمَا أَقَلَّ مَنْ قَبِلَهَا وَ حَمَلَهَا حَقَّ حَمْلِهَا» این تقوا که مهم‌ترین نیاز بشر در همه تاریخ است اما مولا سوگمندانه می‌فرماید: چقدر کم هستند کسانی که تقوا را پذیرفتند و تقوا را حمل کردند با خودشان و حق حمل تقوا کم اند. «أُولَئِكَ الْأَقَلُّونَ عَدَداً»این‌ها کمترین عدد را دارند آن‌ها که به قله‌های بلند تقوا رسیده‌اند، تمام زندگی خود را بر وظیفه استوار کرده‌اند و راهشان را باتقوا انتخاب کرده‌اند این‌ها کم هستند.

 برادران و خواهران بکوشیم که در مسیری قدم برداریم که تقوا راهنمای عمل ما بشود. خدایا تو را به متقیان بزرگ و پیشگامان تقوا سوگند می‌دهیم همه ما را از متقین و پارسایان مقرر بفرما.

یاد و خاطره شهدای گران‌قدر، شهدای اسلام، انقلاب، دفاع مقدس، مدافعان حرم و شهید عزیز اخیرمان شهید حججی را گرامی می‌داریم و یاد بزرگان دینمان، مراجع درگذشته، ذوی الحقوق و اموات  خودمان و جمع را و امام شهدا را گرامی می‌داریم  و تقدیم می کنیم به ساحت مقدس شهیدان  امام شهدا و بزرگان مان  صلواتی بر محمد و آل محمد.

موضوع اول

 روز بزرگداشت صنایع کوچک و متوسط

روز صنایع کوچک و متوسط است. بدون آنکه بخواهم وارد جزئیات مسئله بشوم به همین اندازه اشاره کنم که صنایع به کوچک و متوسط و بزرگ تقسیم می‌شود. صنایع کوچک صنایعی است که کمتر از 50 اشتغال ایجاد می‌کند، صنایع متوسط اشتغال زیر 100 نفر ایجاد می‌کند.و جالب است که بدانیم بیش از 80 هزار واحد از صنایع کوچک و متوسط در کشور وجود دارد و چندین میلیون اشتغال ایجاد می‌کنند.

صنایع بزرگ جایگاه خودشان را دارند اهتمام به آن‌ها لازم است و بعضی از صنایع بزرگ صنایع استراتژیک و مهم در اقتصاد پویا و مقاومتی است، اما صنایع کوچک و متوسط را نباید کم شمرد.         ما مع الاسف الان مواجهیم چه در استان قم و چه در استان‌های دیگر کشور با رکودی که بخشی از صنایع را مواجه با کمبود نقدینگی و بازار و مشکلات متعدد کرده ؛ درصدهایی که میگن  این صنایعی که متوقف شده‌اند یا کمتر از ظرفیت کار می‌کنند زیاد است  و چون بین کارشناسان متفاوت گفته  می‌شود من اینجا اشاره نمی‌کنم، اما حقیقتاً از مردم، انتظار می‌رود که تلاش بیشتری کنند سرمایه‌گذاران و کارفرمایان که صنایع کوچک و متوسط تعطیل نشود و به‌صورت پویا به کار خودش ادامه دهد و از دولت جدید بیشتر انتظار می‌رود که با یک نگاه اقتصاد مقاومتی و با یک برنامه‌ریزی دقیق و جامع به حوزه صنایع کوچک و متوسط بپردازد.

ما اگر در کشور این 80 هزار صنعت کوچک و متوسط را احیا کنیم بخش مهمی از اشتغال رفع خواهد شد، چون این صنایع اشتغال‌زایی بالایی دارند،اداره آن‌ها راحت‌تر است و در اقتصاد مقاومتی نقش بسیار مهمی دارند. این روز را ما بزرگ می‌شماریم. به همه کارگران و همه فعالان عرصه صنایع به‌ویژه صنایع کوچک و متوسط خسته نباشید می‌گوییم و انتظار می‌رود که در چارچوب اقتصاد مقاومتی صنایع کوچک و متوسط در دوره جدید یک جان تازه‌ای بگیرد. این ازآن کارهای اساسی است که از دولت و مسئولان انتظار می‌رود.

موضوع دوم   

روز تشکل‌ها و مشارکت اجتماعی

 روز تشکل‌ها و مشارکت اجتماعی است، یکی از مسائل بسیار مهم در منطق دینی ما این است که بساری از مسائل اجتماعی را  خود مردم باید زیر بار ش بروند. امروزه تشکل‌های گوناگون اجتماعی داریم. از قدیم در قالب همین هیئت‌های عزاداری، مؤسسات خیریه و انواع مشارکت‌های اجتماعی ماشاهد بودیم در جامعه.

 مقام معظم رهبری هم چند بار در مسائل فرهنگی بر این مقوله تأکید فرمودند، در حکم دوره اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی تأکید کردندکه باید تشکل‌های فرهنگی سالم مورد حمایت قرار بگیرند.              اینجا ما نقص داریم، کمبود کار داریم، جوانان انقلابی، فعال و پرشوری داریم که می‌توانند بسیاری از مسائل فرهنگی و اقتصادی کشور را دنبال بکنند این‌ها باید موردحمایت قرار بگیرند.

ومؤسسات خیریه نیز در کارهای مختلف اجتماعی می‌توانند نقش‌آفرین باشند. در معالجه مریضان، احداث بناها، رفع گرفتاری‌های مردم، در تسهیل ازدواج و همین‌طور در فعالیت‌های گوناگون فرهنگی تشکل‌های مردمی نقش مهمی دارند و باید توسعه و ارتقاء پیدا کنند.

 

موضوع سوم

روز مقاومت اسلامی

موضوع بسیار مهم سوم روز مقاومت اسلامی است. همه ما به یاد داریم که حزب‌الله قهرمان ما در شرایط بسیار سخت آن سال‌ها مواجه با یک حمله اسرائیل به جنوب لبنان شد. درحالی‌که در همه جنگ‌ها مردم لبنان و فلسطین از اسرائیل شکست‌خورده بودند، حزب‌الله قهرمان با الهام گرفتن از شما ملت بزرگ، از شهدای گران‌قدر شما و از تجربه فاخر شما وارد یک کارزار عظیمی شدند و 33 روز حزب‌الله کوچک اما مقاوم و بزرگ در برابر قوی‌ترین ارتش منطقه ایستادگی کرد و به لطف خدا و با تکیه بر ایمان و شجاعت و مقاومت و برای اولین بار اسرائیل را در خانه خودشان و در مرزهای خودشان متوقف کردند و عقب راند  و طعم شکست را به اسرائیل چشاندند.

جنگ 33 روزه اکسیر اعظم بود، باطل‌السحر قدرت‌های استکباری بود، نماد مقاومت، ایمان و شجاعت بود. امروز هم امت اسلام از همین راه مقاومت و راه حزب‌الله عبور می‌کند که امیدواریم همه ما بتوانیم قدردان این نعمت باشیم و آن را ادامه بدهیم.

موضوع چهارم

حادثه ناگوار برخی نمایندگان در مجلس

حادثه ناگواری توسط برخی از نمایندگان در مجلس رخ داد که برای ملت ما پسندیده نبود. ما امیدواریم این حادثه ناگوار که نشان از یک نوع ضعف و بی‌توجهی بود معالجه بشود. ما انتظار داریم مجلس ما مجلس مدرس‌های بزرگ باشد. مسئولان ما نماد مقاومت، عظمت و عزت ملت باشند. هر چیزی که این عزت را مخدوش می‌کند برای ملت بزرگ و شهیدپرور ما قابل‌قبول نیست. ما امیدواریم که این مساله و شاهد چنین چیزهایی که عزت اسلامی ما را مخدوش می‌کند نباشیم. این انتظار مردم ماست و امیدواریم به آن توجه شود.

 

 

موضوع پنچم

تنفیذ و تحلیف رئیس جمهور

تنفیذ و تحلیف دولت دوازدهم انجام شد. تنفیذ نماد مشروعیت الهی است و تحلیف نماد همبستگی قوا و تعهد به مردم است. و امروز ما انتظار داریم که دولتی جدید، اسلامی، انقلابی، متعهد به آرمان‌های اسلام و انقلاب و پایبند خدمت به مردم واقتصاد مقاومتی شکل بگیرد این انتظاری است که از مجلس ومسولان و امیدواریم  یک دولتی در مسیر انقلاب و اسلام و متعهد به ارزش‌های الهی و دارای دغدغه نسبت به حساسیت‌های مهم رهبری شکل بگیرد و ما شاهد فصل جدید و اساسی در کار کشور باشیم.

موضوع ششم

 تخریب عوامیه

تخریب عوامیه در منطقه شرقی عربستان حادثه بسیار دردناکی است. نمی‌دانم  فیلم‌های آن را دیده‌اید؟ کلیپ‌هایی از آن پخش شده است و بسیار حادثه سخت و دل‌خراشی است. این‌جور ظلم از طرف یک دولت به مردم مظلوم ما این حادثه  را هم محکوم می‌کنیم.

هم انتظار داریم حاکمان سعودی هم امنیت حجاج را صیانت کنند و هم نسبت به مردم خودشان با رحم و عطوفت برخورد کنند. ما این تعدّیات استکباری به نمایندگی از استکبار توسط سعودی  در یمن و بحرین و در داخل کشورشان را محکوم می‌کنیم و امیدواریم از این ظلم و ستم دست بردارند و مردم شریف قم و حوزه علمیه قم در برابر این تعدیات با صدای بلند اعتراض دارد.

موضوع هفتم

 محکومیت اقدامات اخیر آمریکا در قبال ایران و جبهه مقاومت

در اینجا باید به آمریکایی‌ها بگوییم شما از این توطئه‌های جدیدتان، تحریک و تحرّکات تروریستی‌تان، از این عربده‌کشی‌هایی که انجام می‌دهید و از تحریم‌های جدیدی که دارید انجام می دید طرفی نخواهید بست. شما بارها ایران انقلابی و مقاومت اسلامی را تجربه کرده اید و انشالله در این سلسله توطئه‌های جدید هم شکست خواهید خورد.

وبدانید ملت ما، مردم ما مسئولان و رهبر ما در برابر این زیاده‌گویی‌ها و زیاده‌خواهی‌های شما به فضل خدا با تمام وجود خواهند ایستاد.

بسم‌الله الرحمن الرحیم

أیتها الاخوة و الأخوات و المستمعین الکرام بعد الحمد و الثناء أوصیکم و نفسی بتقوی الله التی هی جنة من النار و طریقة الی القمم الانسانیة و السعادة الابدیة و هنا استقلّ الفرصة لکی نجدد ذکریات ایام انتصار المقاومة الاسلامیة و حزب‌الله المجاهد علی العدو الصهیونی

و حرب تموز فی سنة الفین و ستة و التی امتدّت ثلاث و ثلاثین یوما کانت منعطفا تاریخیاً فی علاقات الامة الاسلامیة و العربیة و العدو الصهیونی ولأوّل مرة تحملّت السلطة الغاصبة و المحتلة هزیمة کبیرة و خرجت من الحرب منهزمة بلا ایّ مکتسب و نصر و طلع من خلال هذا الحرب نجم المقاومة الاسلامیة و حزب‌الله فی المنطقة و العالم و هذا الانتصار الکبیر اربکت المعادلات الامریکیة فی المنطقة و حققت انجازات کبیرة و اعطت للامة درس المقاومة ومنهج الانتصار للامة الاسلامیة و العربیة و بعد انتصارات کبیرة حققتها جبهة المقاومة و حزب‌الله و الحماس وقعت مبادرات و مؤامرات لبثّ الفرقة و اشعال نار الحروب الطائفیة فی المنطقة و خلق تیارات تکفیریة و ارهابیة لصالح امن اسرائیل و الصهیونیة

و نحن هنا بینما نبارک و نهنئ انتصارات المقاومة الاسلامیة طیلة العقدین الماضیین و الانتصارات الکبری فی المنطقة فی المقاومة الاسلامیة، نؤکد علی أن القضیة الفلسطینیة ما زالت هی المسالة الاولی للامة و المقاومة و الثورة الاسلامیة و علی الامة الاسلامیة التعاضد و التکاتف حول هذه القضیة و هذا ما أصرّ علیه الامام الخامنه ای.

نسئلک اللهم و ندعوک باسمک العظیم الاعظم الاعز الاجلّ الاکرم یا الله و اللهم ارزقنا توفیق الطاعة و بعد المعصیة و صدق النیّة و عرفان الحرمة اللهم انصر الاسلام و اهله و اخذل الکفرو اهله.

اللهم اغفر المؤمنین و المومنات والمسلمین و المسلمات الاحیاء منهم و الاموات، خدایا دل‌های ما را به انوار ایمان و معرفت روشن بفرما،

اموات ، درگذشتگان از این جمع، مراجع درگذشته، شهدای گرانقدر شهدای ، مدافع حرم و شهید حججی و سایر شهدا و امام شهدا را با اولیای خودت محشور بفرما، ما را ادامه‌دهنده راه آنان مقرر بفرما.

خدمتگزاران به اسلام و انقلاب اسلامی و کشور ، مقام معظم رهبری، مراجع عظام و خدمت گذاران به کشور و اسلام را مؤید و منصور بدار، سلام  و درود ما را به محضر مولا و آقایمان حضرت ولیعصر ارواحنا فداه ابلاغ بفرما.

بسم‌الله الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَدٌ اللَّهُ الصَّمَدُ لَمْ يلِدْ وَلَمْ يولَدْ وَلَمْ يكُنْ لَهُ كُفُوًا أَحَد.

اخبار
ارتباط با امام جمعه